Den třetí

15. září 2010 v 20:53
Stále stejná písnička o pozdním vstávání, už to znáte ne? 
Hrozně jsem se ráno bála, dějepisářka přece nemůže být tak roztržitá, aby na tu písemku znova zapomněla, když s ním máme zrovna dvě hodiny. Zvládla jsem si za první dvě hodiny nachystat poměrně použitelné taháčky a dokonce si něco málo z římské historie zapamatovat. Stejně toho ale moc neumím. Jenže naši vyučující nejspíš postihla nějaká forma amnézie, jelikož ani při první ani při druhé hodině nedala najevo, že by vůbec zamýšlela něco tak přízemního jako test. 
Vinou nějakého suplování byl dneska velice humanitní den. Angličtina s naší půvabnou kočkovitou šelmou, Němčina s naším rusky vypadajícím učitelem, double Čeština (literatura - co jsme komu udělali) a dva dějepisy překvapivě příjemného obsahu o vikinzích.
Oběd měl dnes velice zajímavé složení. Původním záměrem byly nejspíš špagety zapečené se zeleninou a ještě něčím žlutým. Výsledek byl sytý, slaný a neotrávený. Aspoň že ten kompot nezavařovali naše vousaté kuchařky, ale byl kupovaný a tudíž jedlý. Nevím co po třech letech ještě čekám. Průhledný čaj? Něco čerstvého? Něco barevného? Všecko je buď šedivé nebo v nějakém odstínu hnědé. Zas je to levné a při ruce. Na rozmazlování svého trávicího ústojí budu mít ještě doufám dost času (pokud mě školní strava nezabije.)
Všimli jste si někdy, že všechny konzumy typu coop, jednota atd. jsou úplně stejné. Ale úplně. Je to docela úsměvné tam přijít a vidět to, co jste den předtím viděli v konzumu na opačném konci města. Ale zas mě zaráží, že hypermoderní obchoďáky kolikrát nemají ledasco, co se tam dá koupit.
Ačkoli jsem to nečekala podařilo se nám v mém rozbordelém pokoji po příchodu z ústavu navodit jakous vášnivě-romantickou atmošku a zas se s přítulem milovali. Pak musel jít. Aspoň nám na pátek nachystám dračák. Tentokrát jsem pán jeskyně já, ale doufám, že je s mým dobrodružstvím už taky nachystaný. Mému elfímu zloději už nějaké to dobrodrůžo taky schází. Hmm, tak jo, půjdu na chvilku psát, nebo spíš popovídat si se svými milými virtuálními postavami.
Pohrávám si s myšlenkou, že Kámen manželství nahraju a pak si ho šupnu do empétrojky. Zdá se mi to jako dobrý způsob, jak předcházet mému pozdnímu dopostele uléhání. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama